m

 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

Kolejne sukcesy w Bąkowicach

 

Po zwycięstwach na wojewódzkich zawodach lekkoatletycznych SZS „Opolskie”, o których pisaliśmy wcześniej, przyszedł czas na zawody organizowane przez Wojewódzkie Zrzeszenie LZS. 11 czerwca na stadionie w Opolu rywalizowały dzieci z 52 szkół wiejskich z całego województwa. Okazało się, że w kilku konkurencjach uczniowie naszej szkoły są najlepsi w województwie.

Kaper Zarzycki na 100m (12,95s) i 300m (42,12s) zdobył kolejno srebro i złoto. Kamil Karcz w biegu na 600m (1min.48s) także wygrał złoty medal. Maciej Sieradzki w najdłuższym biegu, bo na 1000m (3min.17s) również zwyciężył i na jego piersi zawisło złoto. Najwięcej emocji zawsze jest w biegach drużynowych, wszak jest to koronna konkurencja. Nasza drużyna także tych emocji nam dostarczyła, ale były to emocje pozytywne. Sztafeta 4x100m w składzie: Kamil Karcz, Kacper Zarzycki, Maciej Sieradzki i Dawid Warzocha z czasem 53,87s wywalczyła mistrzostwo województwa szkół wiejskich i złote medale. Gratulujemy!!!

W historii naszej małej szkoły jest to pierwszy tak wielki lekkoatletyczny sukces. W sumie nasi chłopcy zdobyli 7 złotych medali i 1 srebrny. W klasyfikacji punktowej chłopców (97 pkt.) jest to drugi wynik!

Wspólnie ze wszystkimi młodymi sportowcami dziękujemy Pani Barbarze Bednarz –Wójtowi Gminy Świerczów za umożliwienie wyjazdu. A zdobyte medale i uśmiechnięte buzie dzieci niech będą nagrodą dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego wielkiego sukcesu.

 

Andrzej Piwowarczyk

wstecz